Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, nöromuskuler, kas-iskelet sistemi ve kardiyovasküler sistemlerde ki fiziksel ve fonksiyonel bozuklukların tanı ve tedavisini kapsayan bir uzmanlık dalıdır. Fizik tedavi, fiziksel ajanlar ve tekniklerin kas iskelet sistemi hastalıkları tedavisinde kullanılması anlamına gelir.

Beslenme Ve Diyet

Tüketilen besinleri, bu besinlerin içeriğinin analizini, birbirleriyle etkileşimlerini ve vücuttaki fonksiyonlarını incelerken, diyetetik bilimi; besinlerin hastalıklardan korunma ya da hastalıkların tedavisinde ne tür bir beslenme planı ile sunulması gerektiğini inceler. Beslenme tedavisinin başarılı olabilmesi için hastanın beslenme düzenine ilişkin olumlu değişiklikler yapmak, sağlıklı kalmayı sürdürmek, kişiye sağlıklı beslenme fikrini aşılamak ve bu yönde kişiye özel diyet planı hazırlamak gerekmektedir.

Endoskopi ve Kolonoskopi

Endoskopi

Endoskopi işlemi ağızdan girerek, yemek borusunun, midenin ve 12 parmak bağırsağının incelenmesi işleminin adıdır. Endoskopi kolay bir yöntemdir, uygun koşullarda yapıldığı sürece hasta, endoskopiyi hissetmez ve algılamaz çünkü endoskopi belli miktarda sedasyon altında yapılır.

Kolonoskopi

Kolonoskopi, kalın bağırsağın tamamının ve gerektiğinde ince bağırsağın sol kısmının yumuşak, bükülebilir ve ucunda kamera bulunan bir aletle inceleme durumudur. Kolonoskopinin yapılabilmesi için işlem öncesi bağırsak boşaltıcı ilaçlar ile bağırsak temizliği gerekmektedir.

Evde Sağlık Hizmeti

Dilerseniz, fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetini evinizde alabilirsiniz. Doktorlarımız ve fizyoterapistlerimiz ile evinize kadar geliyoruz. Taşınabilir cihazlar ve tıbbi malzemelerimizle sizleri evinizde ziyaret ediyor ve rehabilitasyon hizmetini evinize taşıyoruz. Ayrıntılı bilgi için (0216) 575 9 444 numaralı iletişim hattımızı tuşlayabilir veya Atafiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Psikolojik Danışmanlık

Rehberlik ve psikolojik danışman, bireylerin hayatlarında yaşadığı sorunları çözmeleri ya da hedeflerine yön vermelerine yardımcı olur.

Dil Ve Konuşma Terapisi

Dil ve konuşma bozuklukları uzmanların çalıştığı hastalık grupları sözel ve sözel olmayan iletişim sorunlarından, yutma ve yeme bozuklukları olan bireylerin sağaltımına kadar geniş bir aralığı kapsar. Farklı teknik ve yöntemlerle dil ve konuşma problemlerinin tedavisine destek veren bir terapi yöntemidir.